Bezdotyková domácnost není scéna sci-fi filmu

Poslední aktualizace: 12.3.2014

Moderní domácnost nezahrnuje pouze dekorační prvky nebo kvalitní nábytek. Její součástí může být i praktické příslušenství s moderním designem, které vám navíc ušetří spoustu práce. Jedná se často o detaily a drobné povinnosti, které vám ale dohromady mohou sebrat spoustu volného času.

Domácnost
Photo Credit: jegeor via Compfight cc

Moderní doba ovšem přeje lidem a nezapomněla ani na drobné pomocníky v domácnosti maximálně prospěšné s komfortním ovládáním. Podívejme se teď na základní vybavení domácnosti, které spojuje jeden faktor – je bezdotykové.

Dávkovače mýdla a vodovodní baterie pro větší čistotu

Dávkovače mýdla vám mohou připadat zbytečnou investicí, ale pravdou zůstává, že mohou ušetřit nejen čas při mytí rukou, ale také následné údržby umyvadla. Pokud si navíc pořídíte bezdotykové dávkovače, znásobíte tuto vlastnost dvakrát. Kromě praktického efektu vám bezdotykové dávkovače mýdla účinně pomohou při udržování čistoty rukou i samotného umyvadla. Děti si navíc mytí rukou zamilují s takovým dávkovačem natolik, že jim nebudete muset tuto základní povinnosti již více připomínat. Výhodné je zkombinovat bezdotykový dávkovač mýdla navíc i se stejně zaměřenou vodovodní baterií, čímž se prakticky nemusíte v koupelně ničeho dotknout, dokud vaše ruce nebudou zase čisté.

Bezdotykový odpadkový koš je účinným hygienickým opatřením

Bezdotykový koš
Photo Credit: millercarolyn via Compfight cc

Z hygienického hlediska není ani příliš vhodné, abyste se při vyhazování odpadků museli dotýkat odpadkového koše. Více bakterií již v bytě těžko jinde najdete. V případě bezdotykového odpadkového koše vám žádné riziko vzniku infekce ale nehrozí. Automatické otevírání a zavírání koše, které je většinou uložené v jeho víku, zabezpečí komfort, zvýší hygienu a navíc i samotný odpadkový koš působí svým moderním designem v bytě naprosto jedinečně. Žádná špína, žádný zápach. Vše je prostě naprosto perfektní. Senzor bezdotykového odpadkového koše je naprosto spolehlivý. Nejste proto při vyhazování odpadků nijak časově omezení. Navíc je zde možnost manuálního otevírání pro případ selhání senzoru.

Bezdotykové teploměry využijete v mnoha situacích

Příjemnou novinkou v praktickém vybavení domácnosti představují také bezdotykové teploměry. Těch se sice musíte dotýkat, když je při měření držíte, ale nemusíte je přikládat přímo na tělo pacienta. Podmínky pro bezdotykové příslušenství proto splňují. Bezdotykové teploměry ale mimo měření teploty lidí mohou pomoci změřit také teplotu předmětů, koupele, potravin ale i teplotu v místnosti. Nabízejí proto mnohem širší pole využití než klasický teploměr.

Kuchyňské potřeby se senzory jsou komfortním vybavením

Bezdotyková technologie zasahuje nejčastěji do prostor koupelen a kuchyní. Není tedy žádným překvapením, že nejvíce příslušenství využijete právě v těchto místnostech. Zatímco koupelny se honosí bezdotykovými bateriemi, dávkovači mýdla a dokonce i bezdotykovým vysoušečem vlasů, v kuchyni zase můžete narazit například na bezdotykový chlebník, vývrtku na víno či zásobník na pitnou vodu. Senzory lze zabudovat prakticky kamkoliv, tudíž se jistě můžeme v budoucnu těšit na spoustu dalších novinek z této oblasti.

Robotické vysavače nejsou bezdotykové, ale dotýkat se jich téměř nemusíte

Na závěr bych ještě velmi ráda zmínila robotické vysavače, které sice nezapadají úplně do kategorie bezdotykové domácnosti, ale při probíhajícím úklidu se jich vlastně také nemusíte dotýkat, a proto jsou na hranici bezdotykové technologie potřeba zmínit. Robotický vysavač patří mezi automatické inteligentní technologie, které udělají pořádný kus práce za vás. Využití mají na jakémkoliv druhu podlah a některé jsou dokonce využitelné i pro venkovní práci. Na robotické vysavače se ale zaměříme v příštím článku podrobněji.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)