Období chřipky a nachlazení: Jídla, která vás zachrání

Počasí nám dává najevo, že slunné letní dny jsou u konce a je nutné začít přemýšlet nad koupí zimní obuvi a teplých kabátů. Mnoho z nás už chladná rána dostihla v podobě rýmy, bolesti v krku, bolestí hlavy a ke všem těmto příznakům lze přičíst také kašel a celkovou únavu.

flu 1476804585 300x199 Období chřipky a nachlazení: Jídla, která vás zachrání

stevepb / Pixabay

Období chřipky a nachlazení lze přečkat samozřejmě s farmaceutickými přípravky, s nimiž se roztrhl pytel – televizní reklamy avizují chřipkovou sezónu už pár týdnů a představují nejnovější léky, které nás mají udržet maximálně fit. Ne vždy je ovšem nutné běžet hned do lékárny. Bohatě stačí samoobsluha, kde seženete zdravé potraviny nabité vitamíny!

Všem známý citron a zázvor

ginger tea 1476804612 150x150 Období chřipky a nachlazení: Jídla, která vás zachrání

Unsplash / Pixabay

Jasnou dvojkou, která by u vás doma neměla chybět ani jako prevence proti nachlazení, je zázvor s citronem. Zázračný zázvor možná nechutná všem, ovšem není nutné jej jíst samotný, sušený – udělejte si z něj čaj! Ten můžete dochutit například sladkým medem, který doplní účinky zázvoru (antibakteriální, protizánětlivé) o velké množství vitamínů. A stejně nabitý vitamíny je i citron. Pozor si dejte na čaj s citronem – vitamín C se totiž ničí varem, proto není vhodné jej přidávat do vroucího čaje!

Polévky

Je jasné, že při nachlazení či chřipce je vaření to poslední, na co myslíte. Ovšem kuřecí vývar není nic složitého a opravdu vás vytáhne z nejhoršího. Drůbeží maso totiž obsahuje látky, které pomáhají rozpouštět hlen v plicích. Horký vývar vám tak pomůže bojovat proti dehydrataci, zánětu v krku a navíc vás zahřeje.

Kořeněná jídla

chilli 1476804710 150x150 Období chřipky a nachlazení: Jídla, která vás zachrání

fi0101 / Pixabay

Možná trpíte nechutenstvím a jediné, co do sebe dostanete je piškot, čaj a nic víc, ale jíst musíte a proto si vyberte kořeněná jídla – například s pepřem, chilli atp. Nejde o to, abyste si pochutnali, kořeněné jídlo vám pomůže s pocením a navíc vám spustí rýmu, čímž se uvolní ucpaný nos a vy se budete moci nadechnout.

Mléčné výrobky

Zařaďte do svého alespoň dočasného jídelníčku i mléčné výrobky. Pozor, mléko se nepočítá do pitného režimu, proto není vhodné jej popíjet celý den místo vody a čaje! Ale ohřáté mléko s medem může sloužit jako svačina nebo chuťovka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

(Spamcheck Enabled)

Nechte si sestavit jídelníček na míru od profesionálních výživových poradců!Chci jídelníček ZDARMA
+