Máte doma prvňáčka? Víte, co vás čeká?

Šel váš malý chlapeček nebo vaše roztomilá princezna letos do školy nebe je to teprve v září čeká? Zajímá vás, co všechno vás s vaším prvňáčkem čeká? Samozřejmě, že víme, že školní rok již dávno začal, takže mnozí z vás se s některými věcmi setkali. Přesto se pojďme podívat, jaký život vám s dítětem školou povinným čeká.

Začátek školní docházky vašeho dítka nás vždycky dojme. Vaše malé miminko už je velké a odchází do školy. Jenže po etapě roztomilého dojetí přijde vystřízlivění jak pro vás, tak samozřejmě pro vaše dítko. Pojďme se podívat, co vše za vystřízlivěním stojí.

school teacher 148135 1280 1024x738 Máte doma prvňáčka? Víte, co vás čeká?

Ranní vypravování a chystání svačinek

Prvních pár let školní docházky je nejtěžších. Dokud se o sebe vaše dítko nepostará samo, dokud si nenachystá svačinku a nevypraví se do školy, musíte se o všechno postarat vy. Řekněme si to narovinu, oproti školce je to změna, tam mělo vaše dítě stravu zajištěnou. A navíc množství z nás ví, že dítě vaši svačinu jíst nebude a místo ní si koupí nějakou tu sladkost.

Domácí úkoly

Další povinností, která vás s dětmi čeká, je dělání domácích úkolů. Říkali jste si, že to bude brnkačka. Opak je však často pravdou. S rozjíveným dítětem udržíte horko těžko chladnou hlavu. A ve vyšším ročníku zjistíte, že některé věci si již dávno nepamatujete.

Chození na třídní schůzky

Z práce se člověk většinou těší domů a nenapadne ho, že bude muset začít chodit na třídní schůzky, kde mu budou učitelé spílat, jak jeho dítě zlobí, mluví sprostě, lumpačí nebo píše prasátko.

child 316511 1280 1024x677 Máte doma prvňáčka? Víte, co vás čeká?

Čtení a psaní

Slabikování, koktání a zadrhávání… To vás pravděpodobně čeká, když dítě nastoupí do školy, protože někdo vaše dítě musí naučit číst plynule. A co teprve psaní, pamatujete si na ně?

Argumenty typu já vím, já nevím, já sám či paní učitelka říkala

Najednou se začnete setkávat s argumenty „ale já vím“ či naopak „já nevím“, „já to nechápu“ nebo „já si to udělám sám“. Což teprve, když vám dítko řekne „paní učitelka říkala“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

(Spamcheck Enabled)

Nechte si sestavit jídelníček na míru od profesionálních výživových poradců!Chci jídelníček ZDARMA
+