Léto klepe na okna, nepouštějte ho dovnitř

Přichází léto a s ním období pětatřicetistupňových veder. U vody to bude fajn, ale doma je lepší mít chládek. Přečtěte si, jak nepustit sluneční paprsky do domu nebo bytu pomocí vhodně zvolených žaluzií.

Pokud bydlíte ve větším městě, v létě čelíte vyšší teplotě než v nezastavěných oblastech. Města vytvářejí tzv. tepelné ostrovy díky husté zástavbě a menšímu podílu zeleně.

V Praze je například celoročně průměrná teplota vyšší o 2,5 °C. V létě však může teplotní rozdíl mezi městem a okolní přírodou dosáhnout až 10 °C. Teplotu ve vašem domově však mohou výrazně snížit žaluzie.

Namontovat žaluzie zvenku nebo zevnitř?

Pokud máte byt nebo okna v domě orientovány tak, že vám často slunce svítí přímo do oken, ideálním řešením jsou venkovní žaluzieNejen, že zabráníte přehřívání interiéru, ale výrazně snížíte náklady. V létě na klimatizaci, v zimě na vytápění.

zivotzeny cz ksystem cz 01 500x375 Léto klepe na okna, nepouštějte ho dovnitř

Venkovní žaluzie jsou totiž součástí fasády a mají vynikající izolační účinky. Pokud se pro ně rozhodnete, vyplatí se myslet na jejich instalaci už při přípravě projektu domu, protože se jedná o dlouhodobou investici a jsou velké možnosti při volbě provedení a typu ovládání.

Pokud chcete jednoduchou instalaci a přehřívání interiéru vás tolik netrápí, volte vnitřní žaluzie.

zivotzeny cz ksystem cz 02 500x332 Léto klepe na okna, nepouštějte ho dovnitř

Před sluncem vás nejlépe ochrání horizontální lamely

Vnitřní horizontální žaluzie jsou spolehlivou ochranou před slunečním zářením. V létě doporučujeme je mít zatažené úplně. Jindy můžete jednoduše regulovat sluneční svit naklápěním lamel.

Vertikální žaluzie zabrání o něco hůře slunečnímu záření, protože nejsou přímo na okně, ale o to více designově prospějí vašemu interiéru. Můžete i rychle vyměnit látku a sladit tak barvu žaluzií třeba s novým vymalováním.

zivotzeny cz ksystem cz 03 500x332 Léto klepe na okna, nepouštějte ho dovnitř

Jak vertikální, tak horizontální žaluzie si můžete pořídit s dálkovým ovládáním, takže jsou vhodné i do oken, ke kterým není jednoduchý přístup.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ, česká firma Ksystem vám dodá žaluzie všech možných materiálů a barev. Pokud máte doma nestandardní velikost oken, nezoufejte. Ksystem vyrábí i atypické žaluzie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

(Spamcheck Enabled)

Nechte si sestavit jídelníček na míru od profesionálních výživových poradců!Chci jídelníček ZDARMA
+